דרכון רומני

דרכון רומני – המדריך המלא

דרכון רומני

זכאות לדרכון רומני​

דרכון רומני – כל דרכון שהונפק על ידי מדינה חברה באיחוד האירופי נחשב אוטומטית לדרכון של האיחוד האירופי. בשנת 2007 הצטרפה רומניה לאיחוד האירופי ובכך הפך הדרכון הרומני לדרכון אירופאי.

מה נותן לך דרכון רומני ?

הדרכון הרומני פותח דלתות רבות במדינות אירופה ומאפשר מעבר חופשי בין מדינות האיחוד.

היתרונות של דרכון רומני

הנפקת דרכון רומני מביאה יתרונות רבים, כגון:

  • היכולת לעבוד באירופה ואת ההזדמנות לפתיחת עסק;
  • הזכות לגור באירופה ולקנות / להשכיר נדל"ן באירופה;
  • הזכות ללמוד במדינות האיחוד האירופי בעלות נמוכה;
  • חופש המעבר בין מדינות ;
  • דרכון רומני מציע אזרחות אירופאית לילדיך ולנכדיך ופותח בפניהם אשנב לאפשרויות נוספות רבות.

הזכאות לאזרחות רומנית ,ובעקבות זאת לדרכון הרומני פותחת בפנינו מגוון רחב של הזדמנויות. ברשימה ז ו ננסה למקד את המידע לגבי ההזדמנויות השונות המתלוות לדרכון הרומנ י ולגבי הצעדים הנדרשים להש גת הדרכון הרומני .גל הביקוש לדרכון הרומני עולה ומתגבר מאז שנת 2007 , שאז הצטרפה רומניה לאיחוד האירופי, המאגד נכון להיום 27 מדינות, בהן צרפת, איטליה, בלגיה, הולנד, גרמניה, לוקסנבורג, אירלנד, דנמרק, יוון, ספרד, פורטוגל, שוודיה, פינלנד, אוסטריה, קפריסין, צ'כיה, פולין, בולגריה, קרואטיה, מלטה והמדינות הבלטיות.

בחו"ל, בעלי הדרכון הרומני ייהנו מהתורים הנפרדים במבדקי הדרכונים ומהקלות מכס, אך זו היא רק ההתחלה. ההטבות לאזרחי אירופה, ביניהם נושאי דרכון רומני, ממשיכות לעבר הלימודים במחיר מוזל או בחינם-אין-כסף ברוב המדינות החברות באיחוד האירופי, ומגיעות לשיאן באפשרויות נרחבות למגורי קבע במדינות אירופה, עם כל הזכויות הניתנות לאזרח, ובכלל זה הזכות והאפשרות להתקבל לעבודה, לעבוד כעצמאי ולהקים חברה, להתקבל לתפקידים שונים בחברות פרטיות וממשלתיות וללימודים באוניברסיטאות העולם, לרכוש קרקעות ונכסים בתנאים מיטביים ולהנות מהטבות לא מבוטלות במס ערך מוסף ובשאר רכיבי המיסוי.

האיחוד האירופאי הינו מעין משפחה אחת גדולה, המושתתת על כלכלה חופשית, ואתה, נושא הדרכון הרומני, הופך להיות חבר מן השורה במשפחה זו, עם כל הזכויות ולמעשה ללא כל חובה המוטלת על אזרח שהוא תושב במדינה ספציפית .
במציאות זו, נוכח המצב הבטחוני והכלכלי שאינו ניתן תמיד לחיזוי, אין להכביר מלים על התועלת שתצמח לך ולילדיך מהדרכון הרומני.
.קבלת הדרכון הרומני מותנית בקיום הזכאות לאזרחות הרומנית. אשר על כן, הצעד הראשון להגשת הדרכון הרומני הוא קבלת האזרחות הרומנית . לאחר שתהיה לאזרח רומני, תוכל לפנות להנפקת הדרכון הרומני.

האם אני זכאי לאזרחות הרומנית? על מנת להשיב לשאלה זו, עליך לעשות "עבודת
שורשים" קטנה ולחקור, האם מי מהוריך או מסביך נולד בשטח שהיה נכון ליום ידתו תחת שלטון רומניה. היום, ייתכן שבשטח זה שולטת מדינה אחרת, דוגמת מולדובה או אוקראינה, אולם מה שחשוב הוא – שלטון רומניה במועד לידתו של האבא, האמא, הסבא או הסבתא.

דרכון רומני

מי זכאי לדרכון רומני ?

הדרכון הרומני מונפק לאזרח רומני. לפיכך, לאחר קבלת האזרחות הרומנית, ניתן להגיש בקשה לדרכון רומני/ אירופאי.

דרכון רומני

חקור את שורשיך וייתכן שמצפה לך הפתעה נעימה בצורת הזכאות לאזרחות רומניה. אסוף את המסמכים הקיימים, אך גם אם אין לך אף לא מסמך אחד – אל דאגה. פנה אלינו ותעזור לך למצוא את המסמכים המבססים את זכותך לאזרחות הרומנית, ובעקבותיה – לדרכון הרומני. הפקד את הטיפול בידינו וסמוך על ניסיוננו רב השנים בהסדרת האזרחות הרומנית והדרכון הרומני.

דרכון רומני
תמונה אתה זכאי לאזרחות רומנית?
אייקון של אירופה

שאלות נפוצות​

צרו קשר​

    תפריט
    כלי נגישות